sobota, 26 września 2015

Kąpiel z delfinami w Papa Nero.

                                        

          Papa Nero to niezaprzeczalnie fantastyczne miejsce na wypoczynek. Znajduje się w prefekturze Magnezja, należącej do regionu geograficznego Tesalii, 56 km od miasta Volos, w otoczeniu gór Pelionu. Do Papa Nero prowadzi kręta droga asfaltowa, jadąc nią, należy kierować się w kierunku miejscowości Agios Ioannis.
W miejscowości Papa Nero znajduje się camping i kilka hotelików oraz restauracje i kawiarnie. Pomiędzy zapleczem gastronomiczno-hotelowym znajduje się deptak, który jest zamknięty w sezonie letnim dla ruchu kołowego od godzin rannych do późnego wieczora.To miejsce nie jest odpowiednie dla miłośników szeroko pojętej rozrywki tj. kluby nocne itp. Natomiast dla osób szukających spokojnego wypoczynku jest to wymarzone miejsce na letnie wakacje.
Przepiękna plaża Papa Nero jest jedną z najbardziej znanych plaż Pelionu i znajduje się przy otwartych wodach Morza Egejskiego. Otrzymała nagrodę w postaci niebieskiej flagi za czystość  plaży i wód. Otaczająca zieleń, jaka porasta góry, sprawia wrażenie, jakby się znajdowało  w malowniczym egzotycznym miejscu. Plaża jest strzeżona i dobrze zorganizowana, posiada  liczne parasole i leżaki oraz, co ciekawe, wodne taksówki, które mogą nas zawieźć na inne pobliskie plaże dostępne tylko od strony morza. 
Plaża posiada łatwy dostęp do morza, dlatego jest idealna również dla rodzin z małymi dziećmi. Woda jest tak krystalicznie czysta, że widać gołym okiem  pływające wokół nas rybki. Dodatkowy magiczny element owego miejsca to widok wschodzącego słońca, który można podziwiać  z hotelowego ogrodu, siedząc i konsumując śniadanie i wypatrując często pojawiające się tam delfiny.
Jeśli chodzi o sferę zakupów to brak jest tutaj miejsc handlowych, a na zakupy trzeba wybrać się do pobliskiej wioski Agios Ioannis, gdzie prowadzi droga asfaltowa oraz most przeznaczony dla ruchu pieszego. Codziennie rano do Papa Nero przyjeżdża piekarz, sprzedający chleb i różnego typu zapiekanki.
Jeśli mamy ochotę na świeże ryby, które chcemy przyrządzić osobiście, to możemy wybrać się do portu położonego w Agios Ioannis i tam u rybaków zamówić tyle świeżo wyłowionych ryb, ile dusza zapragnie. Dla bardziej wymagających, pobliskie tawerny oferują przepyszne grillowane czy smażone ryby i owoce morza.
Nazwa plaży pochodzi od księdza samotnika, który miał tu swoją pustelnię, a obok niej znajdowała się skała ze spływającą źródlaną wodą.
Wszyscy, którzy odwiedzają to miejsce, powracają tam niejednokrotnie, ja również, pisząc ten tekst wspominam to miejsce z sentymentem.

Przydatne linki:

http://hikersbay.com/europe/greece/pelion/hotel/gr/kaiti-rooms.html?lang=pl
http://www.pelionweb.gr
http://www.pelion.com.gr/el/perioxes/agios-ioannis

Polecam studio Kaiti, kompletnie wyposażony aneks kuchenny, położone nad samym morzem z dostępem do wifi. Telefon 0030 24260 31357, telefon komórkowy 0030 6974 46 17 13 Pani Kaiti

 
STUDIO KAITI


1 komentarz:

  1. A tu tak troszkę przewrotnie o Salonikach :P choć kto tam był ten chyba się orientuje, że to nie do końca przewrotny tekst ;) http://merwinski.pl/saloniki-anatomia-brzydoty/

    OdpowiedzUsuń