środa, 28 maja 2014

TracjaKolejne darmowe przewodniki, jeden wydany przez Grecką Organizację Turystyczną – GNATO, a pozostałe dwa, przez burmistrza miasta Xanthi, zabiorą nas w podróż po Tracji. Tak jak poprzednie wydane przez GNATO, również i ten został wydany w 6 językach (angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim) w formacie PDF. Pozostałe dwa tylko w języku greckim i angielskim.
Tracja jest to region położony w północno - wschodniej części Grecji, nad Morzem Trackim, graniczy z Bułgarią i Turcją. Położenie przy granicy z Turcją wywarło duży wpływ na architekturę tego regionu oraz na mentalność mieszkańców.
Tracja jest najbardziej dziewiczym i najrzadziej odwiedzanym przez turystów zagranicznych regionem Grecji. Słynie z przepięknych krajobrazów, które sprawiają, że mamy niekończące się możliwości ich odkrywania. Rozległe tereny z nienaruszoną przyrodą są przystanią dla wielu gatunków endemicznych ptaków i zwierząt. Góry Rodopy, góra Saos na Samotraki; rzeki Evros, Nestos i Ardas; jeziora Vistonida i Ismarida; Dadia las i Delta rzeki Evros, żyzne doliny, gęste lasy i niekończące się białe, piaszczyste plaże, wszystko to komponuje się w imponującą całość.
Główne miasta tego regionu to: Komotini, która zarazem jest stolicą regionu Tracji, Xanthi, Aleksandropolis oraz wyspa Samotraki.


Przydatne linki:
Transport w Grecji:

Tracja:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz